Witamy na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Bliznego!.......... Jeżeli masz ciekawe zdjęcia lub opisy dotyczące naszej miejscowości i chcesz się nimi podzielić, napisz do nas: spb.blizne@gmail.com

Rajd Nordic Walking 17.10.2014

W dniu 17.10.2014 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Brzozowska” oraz Wójt Gminy Jasienica Rosielna zorganizowało pierwszy rajd Nordic Walking w Gminie Jasienica Rosielna.
Impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny oraz szkoleniowy i rozpoczęła się od zajęć instruktażowych, które prowadzone były przez profesjonalnych instruktorów Nordic Walking. Każdy uczestnik – niezależnie od poziomu zaawansowania i znajomości zasad uprawiania tej dyscypliny – mógł skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów, którzy wyjaśniali uczestnikom różne aspekty tak zwanego „chodzenia z kijkami” oraz prowadzili zajęcia praktyczne.
Główną częścią imprezy był przemarsz na trasie około 5 km, prowadzony przez instruktorów Nordic Walking, którzy również na trasie rajdu wspierali uczestników wskazówkami w zakresie prawidłowej techniki „chodzenia z kijkami”. Na starcie stanęło około 50 uczestników w szerokim przedziale wiekowym. Rajd miał charakter rekreacyjny, nie było więc ważne na którym miejscu uczestnicy ukończyli przemarsz. Na zakończenie – podczas wspólnego ogniska z kiełbaskami i bigosem – rozlosowano nagrody i wręczono pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierszego rajdu Nordic Walking, który odbył się na terenie naszej gminy.

=GALERIA=


resized DSC03113