Witamy na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Bliznego!.......... Jeżeli masz ciekawe zdjęcia lub opisy dotyczące naszej miejscowości i chcesz się nimi podzielić, napisz do nas: spb.blizne@gmail.com

KOMUNIKAT W SPRAWIE BUDOWY POMNIKA

Stowarzyszenie Przyjaciół Bliznego przejęło inicjatywę budowy Pomnika św. Jana Pawła II w Bliznem jako wotum dziękczynienia za Jego obecność 40 lat temu w Bliznem oraz upamiętnienie 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków. W hołdzie Największemu Polakowi przełomu XX i XXI wieku. Ksiądz kanonik Stanisław Siuta proboszcz parafii Blizne, który przyjmował u Siebie jeszcze kardynała Karola Wojtyłę 07-08 września 1978r. na plebani blizneńskiej do swojej Rodziny mówił, że podczas pobytu kardynał Wojtyła siedział na ganku Wikarówki i modlił się na różańcu. Poprosił także proboszcza by poszedł z Nim na górę Św. Michała, pomimo bardzo trudnych warunków na drodze z powodu dużego błota musieli zawrócić z połowy drogi, dopiero okazana pomoc traktorzysty z Kółka Rolniczego, który ciągnikiem rolniczym wywiózł piechurów na Górę zrealizowała plan bycia na szczycie. Warto wiedzieć że osoba Św. Jana Pawła II w powiecie brzozowskim odwiedziła tylko dwie miejscowości: Blizne w której przebywał na noclegu oraz w Starej Wsi gdzie koncelebrował sumę odpustową Matki Bożej Siewnej 08 września 1978 roku.
Pomnik powstanie na placu przy nowym Kościele z siedzącą postacią wykonaną z brązu. Budowa jest finansowana ze zbiórki życzliwych osób i firm z Bliznego i jest odrębnym finansowaniem nie łączonym z potrzebami Parafii. Osoby które chcą się przyłączyć do tej inicjatywy proszę o ofiarę na ten cel dokonując wpłaty  na specjalny rachunek bankowy Stowarzyszenia/SPB/. Termin odsłonięcia pomnika uzależniony jest od ofiarności Parafian. Szczegóły projektu i poziom zaawansowania prac zamieszczone będą na stronie internetowej Stowarzyszenia. Druki przelewów znajdują się w placówkach handlowych usługowych na terenie Bliznego oraz przy głównych drzwiach wejściowych Kościoła i na stronie internetowej SPB (druk przelewu do pobrania).

Przewodniczący Stowarzyszenia Blizne 14 październik 2018r.         Marek Ćwiąkała

P.s.  Zapraszam do przekazywania informacji  z pobytu ś.w. Jana Pawła II w Bliznem  do Stowarzyszenia.

cid 235